یاس پرواز شیراز مجری تورهای اروپا و مرکز تخصصی ویزا کانادایاس پرواز شیراز مجری تورهای اروپا و مرکز تخصصی ویزا کانادا
Forgot password?

کازرون

خدمات تور شامل:

سرویس رفت و برگشت , پذیرایی صبحانه و ناهار , بازدید از شهر ساسانی بیشاپور، معبد آناهیتا، تالار تشریفات، تالار موزاییک، کاخ والدین، آتشکده، پنج نقش برجسته پادشاهان ساسانی، تنگ چوگان

 

درباره کازرون بیشتر بدانید:

شهر کازرون در بخش غربی استان فارس با تاریخی کهن، دارای آثار باستانی و تاریخی فراوان است و در طول تاریخ مورد توجه سلاطین و صاحبان قدرت قرار گرفته است. کازرون با قدمتی ۶۰۰۰ ساله یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران است.اين شهر به سبب جاذبه های تاریخی، فرهنگی، مذهبی و طبیعی همواره گردشگران بسیاری را به سوی خود فرا می خواند .

كازرون از لحاظ موقعیت جغرافیایی در غرب استان فارس در جنوب غربی ایران قرار گرفته است.شهر کازرون در بخش غربی استان فارس و در ارتفاع ۸۶۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است. نزدیکترین کوه‌ها به این شهر، کوه‌های کمارج و مست هستند. مساحت شهر کازرون در حدود ۲۰۴۰ هکتار است.

شهر كازرون هزار و پنجاه کیلومتر دور از تهران است. دو شاخه بازویش یکی به طول صد وشصت کیلومتر به طرف خلیج فارس و دیگری به طول صد وبیست کیلومتر از میان زیباترین و بزرگترین جنگل‌های بلوط در ایران(دشت برم) به طرف شیراز و شرق ایران دراز شده‌است. شهرستان کازرون دارای ۶ بخش به نام های : بخش مرکزی ، بخش جره و بالاده ، بخش خشت ، بخش كمارج و کنارتخته ، بخش کوهمره نودان و بخش قائمیه می باشد.

بخش مرکزی با وسعت ۱۰۲۶ کیلومتر مربع ، شامل دهستان های امامزاده سید حسین به مساحت ۲/۱۹۳ کیلومتر مربع ، بلیان به مساحت ۷/۳۲۸ کیلومتر مربع ، دریس به مساحت ۵/۲۸۸ کیلو متر مربع ، و شاپور به مساحت۶/۲۱۵ کیلومتر مربع است .

آب هوای بخش مرکزی با مرکزیت شهر کازرون به گونه ای است که در فصل تابستان گرم و خشک و در زمستان خنک و معتدل است.مناطق خوش آب و هوای اطراف این شهر، مقصد کوچ نشینان استان‌های اطراف است.

در پهنه شهرستان کازرون و بخش مرکزی آثار تاریخی زیادی وجود دارد. بیشترین آثار این منطقه مربوط به دوره ساسانی است. این احتمال وجود دارد که هیچ کجای سرزمین ایران تا این اندازه آثار مربوط به دوره ساسانی را در بر نداشته باشد. بزرگ‌ترین و تنها مجسمه سنگی دوره ساسانی مجسمه شاپور اول واقع در غار شاپور، نقش برجسته های تنگ چوگان، شهر تاریخی بیشاپور، آتشکده‌های متعدد، عبور جاده شاهی از این دیار و آثار ارزشمند دیگر، همه و همه حکایت از تاریخ کهن این شهرستان دارد.

معروف ترین جاذبه های تاریخی و طبیعی و مذهبی شهر کازرون و بخش مرکزی می توان به آثار زیر اشاره کرد:

آثار تاریخی : نقش برجسته تیمور ، آتشکده حاجی آباد کازرون ، مجموعه تاریخی بیشاپور ، نقش برجسته های تنگ چوگان ، مجسمه شاهپور ، کاروانسرای میان کتل

بناهای مذهبی : آرامگاه علامه دوانی، آرامگاه شیخ ابواسحاق کازرونی ، امامزاده سید حسین (ع )، آرامگاه سید عبداله بلیانی ، آرامگاه شیخ امین‌الدین بلیانی، آرامگاه ناصر دیوان کازرونی، بقعه پیر بنکی،

جاذبه های طبیعی : باغ نظر ، دریاچه پریشان ، پارک تنگ تیکاب، چشمه ساسان ، چشمه سرآب اردشیر ، چشمه سرآب دختران