یاس پرواز شیراز مجری تورهای اروپا و مرکز تخصصی ویزا کانادایاس پرواز شیراز مجری تورهای اروپا و مرکز تخصصی ویزا کانادا
Forgot password?

تونس

خدمات تور:

 

بلیط رفت و برگشت هواپیما

ترانسفر های فرودگاهی و زمینی

اقامت در هتلهای ۵ ستاره با صبحانه

ویزای تونس

بیمه مسافرتی

گشتهای شهری به همراه تورلیدر فارسی زبان و راهنمای محلی طبق برنامه تور

 

سفر با ورود به تونس و بازدید از این شهر زیبا آغاز میگردد ،بازدید از بافت شهر و گشتی در شهر خالی از لطف نیست، دیدار از محوطه باستانی کارتاژ و حمام گرم آنتونین و شهرک توریستی سیدی بو سعید را فراموش نکنید، در ادامه به شهر حمامه میرویم و از این شهر و جاذبه های خاص آن مانند قربص، الهواریه، بندر ماهیگیری قلیبیه، کرکوان، نابل دیدار کنید و در ادامه مسیر به شهر سوسه میرسیم و گشتی آمفی تئاتر رومی الجم و گشت منتسیر را انجام دهید.

جاذبه های گردشگری

شهر تونس: بازدید از محوطه باستانی کارتاژ، حمام گرم آنتونین، شهرک توریستی سیدی بوسعید

شهر حمامه: بازدید از بافت قدیمی شهر (مدینه)، بازار و مرکز سفالگری، کافه سیدی بوحدید

شهر سوسه: بازدید از آمفی تئاتر رومی الجم، بافت قدیمی شهر(مدینه)، بندر قنطاوی

با جاذبه های تونس آشنا شوید:

ویرانه های باستانی رومی، جزیره جربه، شهر باستانی قیروان، استحکامات شهر منستیر، موزه باردو و پارک بلوه در در تونس، محل شهر باستانی کارتاژ و پارک های ملی از جمله اماکن دیدنی تونس است.

 

قيروان

نگاهي به تونس

قيروان شهري است در ۱۷۰ كيلومتري تونس كه در سال ۵۰ هجري مطابق با ۶۷۰ ميلادي به دست عقبه بن نافع فهري، صحابه پیامبر(ص) و سردار مسلمان تاسيس شد. وي با ساختن مسجدی كه امروز به جامع عقبه بن نافع معروف است، از اين مكان به عنوان دژي جهت گسترش اسلام در شمال آفريقا و اروپا استفاده كرد. مقام ابي زمعه البلوي (صحابي پيامبر)، متحف رقاده و سيستم آبرساني اغالبه از مهمترين اماكن تاريخي اسلامي اين شهر است. حضور سپاه خراساني به همراه عقبه يكي از مهمترين اشتراكات تاريخي ايران و تونس است و كلمه قيروان همان معرب نام كاروان در زبان فارسي است.

نگاهي به تونس

نمائي از مسجد جامع قيروان

مهديه

اين شهر در شرق تونس و در ۲۰۵ كيلومتري تونس پايتخت قرار دارد و اهميت تاريخي اش به دليل شروع حركت فاطميون از آن مي باشد. اين شهر در سال ۹۲۱ ميلادي توسط عبيد الله المهدي سردمدار حركت فاطميون تاسيس شد ؛ حركتي كه به شروع نخستين حكومت شيعي اسماعيلي در تونس (۹۱۰ – ۹۷۳) و پس از آن تاسيس جامعه الازهر مصر منتهي شد. الجامع الكبير، سوق الكحله و برج و قلعه ي اين شهر از مهمترين اماكن ديدني آن است.

جامع الزيتونه

مسجد زيتونه در پايتخت تونس و در منطقه ي قصبه قرار دارد. اين مسجد به دست حسان بن نعمان در سال ۷۹ هجري ساخته و در سال ۱۱۶ هجري قمري (۷۳۴ ميلادي ) توسط عبيدالله بن الحباب تكميل شده است. اين مسجد نقش مهمي در گسترش علوم و معارف اسلامي در آفريقا و اروپا داشته است.

نگاهي به تونس

سيدي بوسعيد

نگاهي به تونس

كلمه ي سيدي در تونس قرین به مفهوم امام زاده در ايران مي باشد. شهر سيدي بوسعيد در ۲۰ کیلومتری شمال تونس العاصمه (پايتخت) قرار دارد و يكي از مناطق زيباي این کشور است. این شهر کوچک میزبان مقبره بوسعید الباجی، از بزرگان تصوف در تونس است که نام اين منطقه نیز از نام ایشان گرفته شده است. منطقه سیدی بو سعید در ارتفاعات مشرف بر دریای مدیترانه قرار گرفته و دارای چشم اندازی بسیار زیبا است و یکی از جاذبه های گردشگری به شمار می رود.

چندی پیش، افراطیون تونس، مقبره این عارف تونسی را به آتش کشیدند که موجبات خشم دولت و ملت تونس را فراهم آوردند. آرامگاه سیدی بو سعید مورد احترام خاص مردم تونس است.