یاس پرواز شیراز مجری تورهای اروپا و مرکز تخصصی ویزا کانادایاس پرواز شیراز مجری تورهای اروپا و مرکز تخصصی ویزا کانادا
Forgot password?

تخت جمشید،نقش رستم و پاساگاد

خدمات:

۱-راهنما  ۲-پذیرایی  ۳-ورودیه   ۴-وسیله حمل و نقل   ۵-نهار ( با هزینه مسافر )

گشت ها:

    • تور یک روزه تخت جمشید و نقش رستم و پاسارگاد نفری ۸۹,۰۰۰ تومان

    • تور یک روزه تخت جمشید و نقش رستم نفری ۶۹،۰۰۰ تومان


بیشتر بدانید:

عقائد مختلفی درباره تخت جمشید وجود دارد:

پایتخت، خزانه، مکانی مقدس، محل برگذاری جشنها، نوعی سازمان ملل یا مجلس بزرگان و دانشمندان.

آنگونه که در منابع متعدد و گوناگون تاریخی آمده است ساخت تخت جمشید در حدود ۲۵ قرن پیش در دامنه غربی کوه رحمت،به عبارتی میترا یا مهر و در زمان داریوش اول (داریوش کبیر) هخامنشی آغاز گردید و سپس توسط جانشینان وی با تغییراتی در بنای اولیه آن ادامه یافت.

بر اساس خشت نوشته های کشف شده در تخت جمشید در ساخت این بنای با شکوه معماران، هنرمندان، استادکاران، کارگران، زنان و مردان بیشماری شرکت داشتند که علاوه بر دریافت حقوق از مزایای بیمه کارگری نیز استفاده میکردند.

نقش رستم در شش کيلومتری شمال غرب تخت جمشيد واقع شده است و در آن نقش های مختلفی، از دوران پيش از هخامنشی تا دوران اسلامی، در دامنه کوه مشاهده می شود.

مجموعه میراث جهانی پاسارگاد مجموعه‌ای از آثار باستانی برجای‌مانده از دوران هخامنشی است که در شهرستان پاسارگاد در استان فارس واقع شده‌است.

این مجموعه دربرگیرندهٔ ابنیه‌ای چون کاخ دروازه، پل، کاخ بار عام، کاخ اختصاصی، دو کوشک، آب‌نماهای باغ شاهی، آرامگاه کمبوجیه، استحکامات دفاعی تل تخت، کاروانسرای مظفری، آرامگاه کوروش بزرگ، محوطهٔ مقدس و تنگه بلاغی است.

این مجموعه، پنجمین مجموعهٔ ثبت‌شده در فهرست آثار میراث جهانی در ایران است که طی جلسه یونسکو که در تیرماه سال ۱۳۸۳ در چین برگزار شد به علت دارا بودن شاخص‌های فراوان با صد در صد آرا در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید.