شرایط و ضوابط عمومی

 • وب‌سایت یاس تراول (yastravel.com ) طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین جرایم اینترنتی و مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت می‌کند.

 • اطلاعات شخصی کاربران در یاس تراول کاملاً محرمانه است . این وبسایت تمام تلاش خود را برای محافظت از اطلاعات شخصی کاربران می‌کند. لذا جهت حفظ حریم اطلاعات شخصی کاربران، کاربر باید تعهد بدهد تا عامل تلاش جهت هک کردن هر گونه اطلاعات موجود در سایت نبوده و هیچ‌گونه معاونت و یا مشارکتی با اشخاص حقیقی و یا حقوقی در این امر نداشته باشد. ضمناً کاربر تعهد می‌دهد که هر گونه اطلاع از توسل به هک کردن اطلاعات توسط شخص و یا موسسه‌ی دیگر را در اسرع وقت به مدیریت سایت اطلاع دهد.

 • کاربران متعهد می‌شوند که اطلاعات خود را هنگام ثبت‌نام و رزرو به صورت صحیح در وب‌سایت وارد کنند. در صورت ورود اطلاعات ناقص يا نادرست، مسئولیت عواقب بعدی این عمل بر عهده‌ی کاربران خواهد بود.

 • کاربر متعهد می‌شود هرگونه تغییر در مشخصات فردی خود را در اسرع وقت در وب‌سایت یاس تراول اصلاح نماید. در غیر این‌صورت این وب‌سایت هیچ مسئولیتی در قبال تبعات ناشی از عدم صحت اطلاعات موجود نخواهد داشت.

 • هرگونه سوء استفاده از نام یاس تراول، سایت اینترنتی یاس تراول ، مکاتبه از طرف یاس تراول و یا استفاده از نام های مشابه که شبهه مشابهت و تطابق را ایجاد نماید ممنوع بوده از طریق شکایت به مراجع قانونی ذی‌صلاح، دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل و یا خارج از کشور و نیز اطلاع‌رسانی به سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان اینترنتی قابل پیگرد خواهد بود.

 • وب‌سایت یاس تراول اطلاعات شخصی کاربران را با هیچ مجموعه‌ی دیگری به اشتراک نخواهد گذاشت و مراجع ذی‌صلاح فقط در صورت موارد مصرح در قانون، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت.

 • شماره مجوز سارمان میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری : ۹۵۲/۱۳۳/۱۲۷۹ کد فعالیت : ۰۷۰۷۲۱۰۱۳۹۵۰۰۱۳۲۱

 • شماره مجوز سارمان هواپیمایی کشوری : ۷۳۶۵

 • شماره مجوز راه آهن  :۳۰۳/۱۶۶۶۵۰

 • شرایط و قوانین عقد قراردادها طبق موارد  مابین مسافرین و شرکت  مسافرتی یاس پرواز شیراز برقرار بوده و لغو هر مورد طبق قوانین و مقررات مذکور بر عهده شخص یا طرف خاطی می باشد

 • قوانین و مقررات رزرواسیون اینترنتی
  ۱-کلیه پروازهای موجود در این سیستم چارتر بوده و شامل قوانین و مقررات پروازهای چارتری می گردد.
  ۲- کلیه هتلها و تورهای موجود در این سیستم چارتر بوده و شامل مقررات رزرو هتل و تور سازمان ایرانگردی و جهانگردی می گردد.
  ۳-  لطفاً در صورت بروز هرگونه مشکل با بخش پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.
  ۴- خریدهای انجام شده توسط این سیستم غیر قابل انتقال به غیر بوده و همراه داشتن کارت شناسایی جهت سوار شدن به هواپیما و یا پذیرش در هتل الزامی می باشد. در صورت عدم تطابق نام مسافر با کارت شناسایی مسافر پذیرش نخواهد شد و مسئولیت آن بعهده خریدار می باشد.
  ۵- رعایت محرمیت در مورد مسافرانی که در یک اتاق هتل اقامت دارند الزامی بوده و عدم رعایت آن موجب عدم پذیرش مسافر خواهد شد و مسئولیت آن بعهده خریدار می باشد.
  ۶- مسافر نوزاد کمتر از ۲ سال ، مسافر خردسال بین ۲ تا ۱۲ سال و مسافر بزرگسال بیشتر از ۱۲ سال می باشد در صورت عدم دقت و اشتباه وارد نمودن رده سنی مسافر پذیرش نخواهد شد. لطفاً دقت نمایید سن مسافر در تاریخ پرواز ملاک محاسبه بوده و حتی یک روز هم مهم می باشد.
  ۷- در پروازهای چارتری نرخ بلیت مسافر خردسال معادل بزرگسال و مسافر نوزاد ۱۰% بزرگسال محاسبه می گردد.
  ۸- پذیرش خردسالان بدون تخت در هتلها دارای محدودیت بوده و اکثر هتلها فقط مسافرین زیر ۵ سال را بدون تخت پذیرش می نمایند. ضمناً حداکثر در یک اتاق ۲ خردسال بدون تخت پذیرش می گردند.
  ۹- اطلاع رسانی در خصوص خریدهای انجام شده از این سیستم از طریق پیامک ( تلفن همراه ) و پست الکترونیکی انجام می پذیرد. لذا مسئولیت صحت شماره تلفن همراه و پست الکترونیکی بعهده خریدار می باشد.
  ۱۰ – کلیه عملیات خرید در این سایت مشمول قوانین جاری تجارت الکترونیک بوده و هر گونه تخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
  ۱۱- در صورت ابطال پرواز و یا تاخیر بیش از دو ساعت و انصراف مسافر از پرواز می بایست اصل رسید بلیت مهر شده توسط ایستگاه جهت استرداد وجه به این دفتر ارسال گردد. در صورتیکه بلیت خریداری شده بصورت رفت و برگشت بوده و یا رزرو تور میباشد جهت جلوگیری از ضرر و زیان ناشی از عدم استفاده از هتل و یا بلیت مسیر برگشت می بایست انصراف مسافر در همان روز و یا در صورت تعطیل بودن دفتر حداکثر تا ظهر روزبعد به دفتر اطلاع داده و مدارک ارسال گردند.
  ۱۲- حضور مسافر در پروازهای داخلی ۲ ساعت قبل از زمان پرواز در فرودگاه الزامی میباشد.

((فرم قراردادگشت داخلي))

این قرارداد بین خانم/آقای:                               فرزند:                 متولد:                 شغل:                    تاریخ رفت:                 تاریخ برگشت:

شماره تماس:

منفردأ یا به نمایندگی تام الاختیار از جانب افراد زیر جمعاً به تعداد         نفر که از این پس (مسافر) نامیده میشود از یک طرف و شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری یاس شیراز  که از این پس (کارگزار) نامیده میشود از طرف دیگر به منظور استفاده از خدمات گشت بشرح زیر ( جدول شماره۲ ) منعقد می گردد.

(جدول شماره۱) مشخصات مسافر

ردیف نام و نام خانوادگی شماره شناسنامه تاریخ تولد محل تولد شغل نسبت كدملي
۱
۲    
۳    
۴  

                                                                                                                                                                            

( جدول شماره ۲ ) مشخصات گشت

 

 

نام تور

 

مبدأ :

 

مقصد:

 

مدت تور

شب:

روز:

 

وسيله مسافرت

چارتر                   غير چارتر

 

هواپيما       اتوبوس             قطار
رديف شهر هاي مورد بازديد

 

هتل ؛‌خدمات و پذيرايي مراكز و اماكن مورد بازديد
محل اقامت نوع اتاق صبحانه ناهار شام نام محل تاريخ بازديد تمام روز نيم روز  
تاريخ نام شهر نام هتل ستاره    
۱                          
راهنماي تورآقا/خانم ————-     فرزند:————– داراي كارت شناسايي:——————مي باشد.

 

موضوع قرارداد:

موضوع این قرارداد تعیین حدود و وظایف و مسئولیت هاي طرفین و همچنین نرخ گشت براي انجام مسافرت با گشت هاي دسته جمعی می باشد .

شرایط قرارداد

ماده ۱- چنانچه گشت به حد نصاب مورد نظر (حداقل ۱۵ نفر) نرسد کارگزار مجاز به ابطال آن و استرداد وجه دریافتی از مسافر می باشد.

تبصره : کارگزار موظف است در این خصوص ۷۲ ساعت قبل از حرکت موضوع را به اطلاع مسافر برساند.

ماده ۲- قیمت هر گشت براساس اتاق دو نفره تنظیم و در صورت استفاده از اتاق یک نفره مابه التفاوت اتاق دریافت می شود و در صورت استفاده نفر سوم در

اتاق دو نفره (سرویس اضافه) مبلغ اضافه دریافتی کسر می گردد.

ماده ۳- در گشت هاي زمینی تقدم جا در اتوبوس بر حسب تاریخ ثبت نام مشخص می شود.

ماده ۴- در صورت بروز هرگونه اختلاف بین طرف ا ین قرارداد، سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگري مرجع رسیدگی و حکم بوده و آراء صادره مورد توافق طرفین خواهد بود.

تعهدات مسافر:

ماده ۵- رعایت شئونات اسلامی در طول سفر از سوي مسافر الزامی است.

ماده ۶- همراه داشتن شناسنامه عکسدار و کارت ملی براي تمامی گشت ها الزامی است .

ماده ۷- مسافر موظف است در ساعت اعلام شده در برنامه هاي گشت شرکت نموده و در صورت عدم حضور به موقع هنگام حرکت تور ، شخص متعهد قبول مشکلات احتمالی و پرداخت هزینه هاي مربوطه جهت پیوستن به گروه و ادامه برنامه تور خواهد بود و کارگزار مربوطه هیچگونه مسئو لیتی در این خصوص نخواهد داشت

ماده ۸- در صورت افزایش و یا تغییر نرخ حاصله در قیمت گشت اعم از افز یش نرخ بلیط ، هتل و یا سایر خدمات ، با ارایه مدارك مستند از سوي کارگزار ،

مسافر موظف به پرداخت ما به التفاوت اعلام شده به کارگزار می باشد.

ماده ۹- هزینه هاي اضافی و خارج از برنامه گشت به عهده مسافرین می باشد که لازم است در زمان اجراي گشت نسبت به پرداخت آن اقدام شود .

ماده ۱۰ – درخواست انصراف از سفر باید حضوري و توسط شخص مسافر و یانماینده رسمی وي به صورت مکتوب انجام شود.

تعهدات کارگزار:

ماده ۱۱ – کارگزار موظف است نرخ و کلیه برنامه هاي خدمات گشت را به صورت بروشور و یا کتباً به مسافر اعلام نماید.

ماده ۱۲ – کارگزار متعهد است که برنامه سفر و گشت مورد توافق را بطور کامل و دقیق انجام دهد. در صورت وقوع هرگونه پیشامد غیر منتظره از قبیل شرایط فوق العاده جوي ، جنگ و شورشو مشکلاتی که از کنترل کارگزار خارج بوده و سبب ابطال و یا تغییر برنامه گشت و يا مسافرت شود مسئو لیتی متوجه کارگزار نخواهد بود.

ماده – ۱۳ کارگزار موظف است در سفرهاي زمینی از وسیله ویژه توریستی به صورت دربست استفاده نماید.

ماده ۱۴ – کارگزار موظف است بیمه کامل حوادث گروهی را در مورد مسافر اعمال نموده و در صورت بروز هر گونه حادثه اي در طول سفر مسافر می بایست بر اساس شرایط بیمه تحت پوشش اقدام نماید و در این خصوص کارگزار همکاري و مساعدت لازم را بعمل خواهد آورد.

گشت هاي نوروزي

ماده ۱۵ – گشت هاي نوروزي شامل گشتهایی می باشد که در فاصله زمانی ۲۸ اسفند لغایت ۱۵ فروردین سال بعد برگزار می گردد.

ماده ۱۶ – شرایط ابطال گشت هاي عادي و گشت هاي نوروزي توسط مسافر
زمان ابطال گشت عادي توسط مسافر درصد جریمه ازکل مبلغ ملاحظات

 

زمان ابطال گشتهاي نوروزي توسط مسافر درصد جريمه از كل مبلغ

 

از زمان ثبت نام تا ۳۰ روز قبل از سفر ۵% در صورتی که تور هوایی باشدجريمه ابطال

بلیط هواپیما دریافت خواهد شد.

۱ز ۲۹ تا ۲۵ روز قبل از سفر ۲۰%
از ۲۹ روز تا ۱۵ روز قبل از سفر ۱۰%
از ۱۵ روز تا ۷ روز قبل از سفر ۱۵% درصورت چارتربودن محل اقامت ، بليط هواپيما ويا قطارجرايم ابطالي باارائه مدارك براساس مقررات اخذخواهدشد از ۲۴ تا ۲۰ روز قبل از سفر ۲۵%
از ۷ روز تا ۳ روز کاري قبل از سفر ۲۰% از ۲۰ روز تا ۱۰ روز قبل از سفر ۳۰%
از ۳ روز تا یک روز کاري قبل از سفر ۳۰% از ۱۰ روز تا ۵ روز قبل از سفر ۴۰%
از ۲۴ ساعت تا ۱۲ ساعت قبل از سفر ۴۰% جريمه ابطال گشت هاي يك روزه درتمام مقاطع ابطالي شامل ۷۰درصد مبلغ كل تور ميباشد ۵روزتازمان حركت يادرصورت عدم حضوردرتور %۵۰درصدبه علاوه جريمه ابطال بليط درتورهاي هوايي
۲ ۱ ساعت قبل و در صورت عدم حضور در سفر ۵۰%
    در تمامی تورها جریمه بلیط و کنسلی هتل طبق قوانین هواپیمایی کشوری و قوانین داخلی هتل محاسبه و ما بقی مسترد میگردد .
جمع کل قرارداد : پیش پرداخت :

 

مانده :

تبصره: گشتهاي يكروزه ازشمول مورد فوق مثتثني مي باشد.

این قرارداد در ۱۶ ماده ودو تبصره در دو نسخه که هر کدام حکم واحد را دارد تنظیم و براساس مواد ۱۰ ،‌۲۲۱ و ۲۳۰ قانون مدني بوده كه براي طرفين و قائم مقام آنها لازم الاتباع مي باشد . یک نسخه این قرارداد تحویل مسافر و نسخه دیگر نزد کارگزار خواهد بود.    

توجه:    (تمامی تور و بلیت های ایام نوروز بصورت چارتر بوده و غیرقابل تغییر و کنسلی می باشد)

 

 

 

 

 

 

با تشکر , یاس پرواز شیراز