شرکت ایرانگردی و جهانگردی یاس پرواز شیرازشرکت ایرانگردی و جهانگردی یاس پرواز شیراز
فراموشی رمز عبور ؟

سنگاپور

بلیط رفت وبرگشت به سنگاپور ،اقامت در هتل با صبحانه ،ترانسفر فرودگاهی ،لیدر فارسی زبان
بیمه مسافرتی ،ویزای توریستی سنگاپور بدون حضور مسافر

در باره سنگاپور بیشتر بدانید:

نام رسمی: جمهوری سنگاپور
پایتخت: سنگاپور
تاریخ استقلال: ۱۹۶۵
نوع حکومت : جمهوری چند حزبی با یک مجلس قانونگذاری، از سال ۱۹۵۹
مساحت ۶۴۶ کیلومتر مربع
نژاد/ملیت: چینی- مالایایی- هندی
دین: بودایی – تائوئیست- مسلمان – مسیحی – هندو – بدون دین
زبان: چینی- مالایایی – تامیل – انگلیسی
بنادر مهم: سنگاپور- تنگه سنگاپور
واحد پول: دلار سنگاپور
سنگاپور کلمه ای مالایی است و به معنای شهر شیر می باشد.سنگاپور کشوری کوچک در انتهای شبه جزیره مالایا از شرق به تنگه مالاکا و از شمال به مالزی منتهی می شود. متشکل از یک جزیره اصلی و ۶۳ جزیره کوچک می باشد.
جزیره اصلی سنگاپور با مساحتی بالغ بر ۶۸۲ کیلومتر امروز به یک مرکز مهم صنعتی، بانکداری، تجاری و توریستی و یکی از مهمترین بنادر در جهان با بیش از ۶۰۰ خط دریایی و هوایی تبدیل شده است.۱۳۰۰ بانک بین المللی و محلی امروز این کشور را به یک کانون مهم تجاری و مالی مبدل کرده است. وجود اقوام مختلف با تضادهای فرهنگی، ادیان متنوع، اماکن دیدنی بسیار زیبا و هتلهای شیک و مجلل سالانه جهانگردان بی شماری را به این کشور جلب می کند.

شهر سنگاپور
پایتخت کشور سنگاپور می باشد که یکی از تمیزترین و زیبا ترین پایتخت ها است . ساختمانهای بلند که اکثرا” به رنگ روشن می باشند و توازن مدل و ارتفاع آنها باعث شده که تصویر زیبایی از این شهر ایجاد نماید، گویی که کل شهر از ابتدا بر روی  مدل معماری ساخته شده است. ساختمانهای بلند، تابلو تبلیغاتی برندهای معروف دنیا و ماشینهای شیک و آخرین مدل را می توان از مهمترین شناسه های شهر سنگاپور نام برد.
جمعیت شهر سنگاپور حدود ۳.۸ میلون نفر می باشد که اقوامی از نژادهای چینی ،مالایایی و هندی و ادیان مختلف بودایی،مسلمان،مسیحی و غیره آنرا تشکیل می دهند که به زبانهای چینی، مالایی ، تامیل و انگلیسی صحبت می نمایند.

اطلاعات ضروری

طول پرواز از تهران تا سنگاپور حدود ۵/۶ ساعت می باشد.
اختلاف ساعت: سنگاپور حدود سه ساعت و نیم از تهران جلوتر می باشد.
واحد پول سنگاپور: دلار سنگاپور
ولتاژ برق: ۲۲۰ ولت می باشد.
آب لوله کشی قابل شرب نمی باشد.

کد تلفن سنگاپور ۰۰۶۵۶ می باشد.


مراکز خرید

مراکز خرید سنگاپور

مردم سنگاپور علاقه زیادی به خرید دارند و به همین دلیل میزان تراکم مراکز خرید، مال ها و بازارهای موجود در این جزیره باریک و کوچک از تمامی بخش های دیگر دنیا بیشتر است و این مساله به معنی این حقیقت است که اگرچه این کشور در روی نقشه تنها یک خط باریک سرخ رنگ محسوب می شود، اما در عین حال سنگاپور را می توان جزو بهترین مسیر های گردشگری به منظور خرید و بازارگردی در سراسر دنیا محسوب کرد. در این کشور تنها در خیابان مشهور اورچارد Orchard Road شما به اندازه ای با تنوع مراکز خرید و مال روبرو می شوید که محال است بتوانید طی چند روز همه آن ها را مورد بازدید قرار دهید. البته باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که همه مراکز خرید و بازارهای سنگاپور به شکل مال های سرپوشیده و پاساژ نیستند و تعداد زیادی بازار ساخته شده در فضای آزاد نیز در این کشور وجود دارد، از مراکز خرید سنگاپور که می توانید خریدهای خود را از آنجا انجام دهید عبارتند از:
ARABSTREET, LITTLE INDIA , NORTH BRIDGE ROAD, ORCHAD ROAD, KAMPONG GELAM,MUSTAFA CENTER, RAFFLES PLACE, THE SUBURBS, MARINA BAY, BUGIS,CHINA TOWN,GEYLAND SERAI, SHENTON WAY, RIVERSIDE

مهمترین دیدنیهای سنگاپور عبارتند از:
محله چینی ها
پارک مرلیون
سنتوزا و دنیای زیر آب
اسکله قایق
اسکله کلارک
ساحل سنتوزا
کلیسای سنت ژوزف
موزه تاریخ سنگاپور
دریاچه دلفین های سنتوزا
باغ وحش
موزه هنر سنگاپور
پارک پرندگان
مسجد سلطان
خیابان عربها
باغ گیاه شناسی سنگاپور
قایق رانی در رودخانه سنگاپور
یادبود غیرنظامی جنگ
باغ های Tiger Balm
خیابان Orchard
Night Safari
Little India
Botanic Garden
Snow City

رستورانهای سنگاپور

از مهمترین رستورانهای سنگاپور می توان رستورانهای زیر را نام برد:

رستوران ایرانی شیراز
رستوران آنالاکشمی جاناتا
پیتزا کالیفرنیا
رستوران الحمرا
رستورانهای مک دونالد و KFC

جزیره سنتوسا

به معنای صلح و آرامش در زبان مالایی می باشد. این جزیره در فاصله ۲۰ کیلومتری از مرکز شهر واقع شده است و یکی از مهمترین مراکز توریستی سنگاپورمحسوب می شود. آکواریوم معروف و دیدنی آن با بیش از ۲۵۰۰ ماهی از ۲۶۰ گونه مختلف، پارک و باغ وحش، زمین های گلف و ورزشهای آبی، برنامه نمایش دلفین ها و اصلی ترین بخش جزیره، رقص فواره ها با جذابیت خاص و جادویی نمایش بسیار ویژه و فراموش نشدنی برای جهانگردان و بازدیدکنندگان به ارمغان می آورد.

 


پارک شبانه روزی سافاری
تجربه بازدید از حیات وحش در شب شاید برای کمتر کسی امکان پذیر باشد. پارک شبانه روزی سافاری Nightsafari اولین پارک جیات وحش شبانه در جهان است که بازدیدکنندگان می توانند نادرترین گونه های حیوانات جهان را در این محل مشاهده کنند. سافاری شبانه یکی از معروفترین مجموعه های حیات وحش در جنوب شرق آسیا محسوب می شود.
این مرکز شامل قسمت های جالبی از قبیل آکروباتیک، عکس گرفتن در کنار حیوانات وحشی، سفر با قطار، پیاده روی در جنگل های وحشی به همراه توضیحات مربوط به هر بخش توسط راهنمایان مجرب پارک و شوی حیوانات دست آموز می باشد.