شرکت ایرانگردی و جهانگردی یاس پرواز شیرازشرکت ایرانگردی و جهانگردی یاس پرواز شیراز
فراموشی رمز عبور ؟

تونس

خدمات تور:

 

بلیط رفت و برگشت هواپیما

ترانسفر های فرودگاهی و زمینی

اقامت در هتلهای ۵ ستاره با صبحانه

ویزای تونس

بیمه مسافرتی

گشتهای شهری به همراه تورلیدر فارسی زبان و راهنمای محلی طبق برنامه تور

 

سفر با ورود به تونس و بازدید از این شهر زیبا آغاز میگردد ،بازدید از بافت شهر و گشتی در شهر خالی از لطف نیست، دیدار از محوطه باستانی کارتاژ و حمام گرم آنتونین و شهرک توریستی سیدی بو سعید را فراموش نکنید، در ادامه به شهر حمامه میرویم و از این شهر و جاذبه های خاص آن مانند قربص، الهواریه، بندر ماهیگیری قلیبیه، کرکوان، نابل دیدار کنید و در ادامه مسیر به شهر سوسه میرسیم و گشتی آمفی تئاتر رومی الجم و گشت منتسیر را انجام دهید.

جاذبه های گردشگری

شهر تونس: بازدید از محوطه باستانی کارتاژ، حمام گرم آنتونین، شهرک توریستی سیدی بوسعید

شهر حمامه: بازدید از بافت قدیمی شهر (مدینه)، بازار و مرکز سفالگری، کافه سیدی بوحدید

شهر سوسه: بازدید از آمفی تئاتر رومی الجم، بافت قدیمی شهر(مدینه)، بندر قنطاوی

با جاذبه های تونس آشنا شوید:

ویرانه های باستانی رومی، جزیره جربه، شهر باستانی قیروان، استحکامات شهر منستیر، موزه باردو و پارک بلوه در در تونس، محل شهر باستانی کارتاژ و پارک های ملی از جمله اماکن دیدنی تونس است.

 

قیروان

نگاهی به تونس

قیروان شهری است در ۱۷۰ کیلومتری تونس که در سال ۵۰ هجری مطابق با ۶۷۰ میلادی به دست عقبه بن نافع فهری، صحابه پیامبر(ص) و سردار مسلمان تاسیس شد. وی با ساختن مسجدی که امروز به جامع عقبه بن نافع معروف است، از این مکان به عنوان دژی جهت گسترش اسلام در شمال آفریقا و اروپا استفاده کرد. مقام ابی زمعه البلوی (صحابی پیامبر)، متحف رقاده و سیستم آبرسانی اغالبه از مهمترین اماکن تاریخی اسلامی این شهر است. حضور سپاه خراسانی به همراه عقبه یکی از مهمترین اشتراکات تاریخی ایران و تونس است و کلمه قیروان همان معرب نام کاروان در زبان فارسی است.

نگاهی به تونس

نمائی از مسجد جامع قیروان

مهدیه

این شهر در شرق تونس و در ۲۰۵ کیلومتری تونس پایتخت قرار دارد و اهمیت تاریخی اش به دلیل شروع حرکت فاطمیون از آن می باشد. این شهر در سال ۹۲۱ میلادی توسط عبید الله المهدی سردمدار حرکت فاطمیون تاسیس شد ؛ حرکتی که به شروع نخستین حکومت شیعی اسماعیلی در تونس (۹۱۰ – ۹۷۳) و پس از آن تاسیس جامعه الازهر مصر منتهی شد. الجامع الکبیر، سوق الکحله و برج و قلعه ی این شهر از مهمترین اماکن دیدنی آن است.

جامع الزیتونه

مسجد زیتونه در پایتخت تونس و در منطقه ی قصبه قرار دارد. این مسجد به دست حسان بن نعمان در سال ۷۹ هجری ساخته و در سال ۱۱۶ هجری قمری (۷۳۴ میلادی ) توسط عبیدالله بن الحباب تکمیل شده است. این مسجد نقش مهمی در گسترش علوم و معارف اسلامی در آفریقا و اروپا داشته است.

نگاهی به تونس

سیدی بوسعید

نگاهی به تونس

کلمه ی سیدی در تونس قرین به مفهوم امام زاده در ایران می باشد. شهر سیدی بوسعید در ۲۰ کیلومتری شمال تونس العاصمه (پایتخت) قرار دارد و یکی از مناطق زیبای این کشور است. این شهر کوچک میزبان مقبره بوسعید الباجی، از بزرگان تصوف در تونس است که نام این منطقه نیز از نام ایشان گرفته شده است. منطقه سیدی بو سعید در ارتفاعات مشرف بر دریای مدیترانه قرار گرفته و دارای چشم اندازی بسیار زیبا است و یکی از جاذبه های گردشگری به شمار می رود.

چندی پیش، افراطیون تونس، مقبره این عارف تونسی را به آتش کشیدند که موجبات خشم دولت و ملت تونس را فراهم آوردند. آرامگاه سیدی بو سعید مورد احترام خاص مردم تونس است.